Dariusz Bednarczyk

Spotkanie kultur

„Pancerz w pancerz” 07.03.2017

Spotkanie przy grillu

To Kezcoms, legendarny protoplasta ziemskiej populacji zielonych smoków, zapoczątkował huczne grille i ogniska dla ‒ przynajmniej pierwotnie ‒ zachwyconych dzieciaków, które z czasem stały się platformą poznania i porozumienia międzygatunkowego. Nawet w kosmosie doceniają przecież, (a, być może, zwłaszcza) wagę nieformalnych spotkań integracyjnych. Kolejne generacje smoków, póki się dało, a ściślej ‒ do czasu, kiedy szkoły nie organizowały jeszcze konkursów na prawdziwego Polaka, starały podtrzymywać tę jakże szlachetną tradycję.

Dragons Beat in the Skaj

„Obcy HCP” # 17

 

W klubie Skaj przy rondzie Bohaterów z Comsa wystąpi grupa Dragons Beat, legenda tzw. Comsrocka. Zespół powstał w Wałbrzychu pod koniec lat 90. XX wieku, wzorując się na kapelach z macierzystej planety, takich jak Sex Dragon, Green Dragons oraz Iggy Kox. Członkowie grupy nie kryją ponadto inspiracji twórczością wałbrzyskiego Defektu Muzgó.

Z mitologii smoków: legenda o Smoku Wawelskim

Bardzo dawno kiedyś, w trakcie wyczerpującej, międzygalaktycznej podróży pierwszy smok wylądował awaryjnie na Ziemi. Lądownie nastąpiło w okolicach dosyć dużej, zabytkowej polskiej metropolii, znanej wówczas pod nazwą – „Cracovia”. Obecnie Wisła Kraków.

Wielkie lanie w Chicago

„Voice of Chicago” 2013, no. 120, p. 1

 

Jak donosi agencja Colorado Press, pochodzące z Polski smoki niemal całkowicie opanowały południowe Chicago. Historia się powtarza. Gangi niezasymilowanych smoków podobnie jak w poprzednich latach właśnie w okresie Świąt Wielkanocnych dosłownie sparaliżowały południową część miasta. Służby po raz kolejny zawiodły, choć magistrat wyasygnował pokaźne fundusze, aby znane z przeszłości wypadki więcej się nie powtórzyły. Niestety, bezczelne smoki i tym razem przechytrzyły wszystkich.

Subskrybuj RSS - Dariusz Bednarczyk