Maria Mróz

_GB

W pokoju telewizora ściany są niebieskie i rosną paprotki. Już na samym początku zadbałam o  to, żeby pomalować pomieszczenie łatwo zmywalną farbą olejną (chociaż równie dobrze mógł to być zbieg okoliczności, ostatnie puszki w niskiej cenie na wyprzedaży w supermarkecie). Ściany były więc niebieskie, paprotki zielone, fotel na którym siedziałam czerwony. Czerwona była też moja sukienka w której zasiadałam do seansu. Czerwone usta i paznokcie. Telewizor nie był najnowszej generacji, z tych co mierzy się na metry

Niedobór

Do: Internetowa poradnia zdrowia

Temat: Skacząca powieka

Zgodnie z waszymi zaleceniami dotyczącymi walki z drganiem powieki (kto by pomyślał, że brak magnezu może wywołać aż tak nieprzyjemne komplikacje! Z drugiej strony, niedobór witaminy C powoduje szkorbut, przy którym wypadają zęby, więc to skakanie chyba nie jest najgorsze...) postanowiłam zjeść czekoladę, ograniczyć spożycie kawy i zakupić suplement diety. Czy macie może jakieś dalsze wskazówki?

Do: Internetowa poradnia zdrowia

Temat: Skacząca powieka – c.d.

Resublimacja

Jan Rozier pokochał powietrze, kiedy zobaczył kota tonącego w rzece po wiosennych roztopach. Porwane silnym nurtem zwierzę raz po raz wychylało łebek nad powierzchnię, ale nie miało już siły miauczeć, tylko walczyło o łyk świeżego powietrza. W końcu przegrało i zamiast haustu powietrza do płuc wciągnęło wodę. Nie wynurzyło się więcej, za to Jan zaczął łykać powietrza za dwoje.

I tak już zostało – Jan i powietrze, Jan i niebo.

Subskrybuj RSS - Maria Mróz