Wykres żelazo-serce

Ocena: 
8.5
Average: 8.5 (12 votes)

Zawiedziona miłość musi najpierw zostać zanurzona na dłużej w gęstej mieszaninie łez i rozpaczy. Następnie trzeba ją wyżarzać w ogniu nienawiści o bardzo wysokiej temperaturze, aż w końcu, w procesie odpuszczania, należy studzić ją do chwili, gdy pokryje się twardą skorupą niewrażliwości. Tak zahartowaną, otoczoną doskonałą obojętnością, można odstawić na półkę z rzeczami zapomnianymi, gdzie w ciszy i spokoju zamieni się w zbędne, nikomu niepotrzebne wspomnienie. Przywołać je warto tylko kiedy zupełnie pokryje się kurzem.

Uprasza się o zachowanie ostrożności!

Nieumiejętne hartowanie miłości może sprawić, że serce pęknie, dlatego przed rozpoczęciem procesu zaleca się kontakt z najlepszym przyjacielem bądź przyjaciółką.

Odpowiedzi

Kurde. Fajne. :) Niby nie jakieś straszliwie odkrywcze, ale zgrabnie napisane i w stu procentach trafne. :D

Ładne :)
Choć ostatnie zdanie nieco mnie rozczarowało.

Zgrabnie napisane

no właśnie jakoś bez szału

Najpierw tytuł wywołał mi w myślach skojarzenie z taką knigą Haimanna, która gdzieś zalega w domu. Potem, ponieważ internet czołgał mi się nie spiesznie, miałam czas zwątpić nim się strona załadowała, bo nie koniecznie się człowiek spodziewa w takim miejscu odniesień do metaloznawstwa. A potem czytłam i może nie zwaliło z nóg, ale z pewnością uśmiechałam się przy każdym zdaniu.