W Samo Południe - odsłona CXCVIII

Witajcie! Już tylko dwie edycje dzielą nas od szaleństwa Wielkiej Szortalowej Dwusetki! A żeby nie było, że wszystko, co najlepsze, zostawiliśmy sobie na koniec paździerzownika, dziś mamy dla Was trzy egzemplarze Rzeczy ulotnych Neila Gaimana, które ufundowało Wydawnictwo MAG.

Zasady. Dobrze znać zasady, gdy się chce wygrać w naszym konkursie. Nieprawdaż?

Pytania:

1. Wydawnicze: Proszę podać tytuły wszystkich zbiorów opowiadań Gaimana, które wydał MAG. To część pierwsza. Część druga brzmi tak: MAG wydaje książki, w których wyraźnie widać jego ciągoty do hydrauliki (czasami skutkującymi lokalnymi podtopieniami), złomu czy przedstawicielek płci pięknej z napędem sprężynowym. Proszę podać tytuł najnowszej powieści tego pana, która w tym tygodniu będzie miała w MAGu swoją premierę. W sumie, to możecie też podać imię i nazwisko tego autora.

2. Historyczne: Dość podobne zainteresowania, co autor z drugiej części pierwszego pytania, miał inny, nieżyjący już pisarz. A to zatopił świat, a to zabrał bohaterów na wycieczkę do opuszczonej Ameryki końca XXI wieku, a to skazał człowieka na życie na bezludnej wyspie pośrodku oceanu cywilizacji, a to przeciągnął białego dzieciaka przez piekło obozów z dużym, czerwonym słoneczkiem w tle... O kogo chodzi?

3. Szortalowe: Neil Gaiman jest jednym z guru pewnej szortalowej indywidualności. Znaczy, o kogo mi chodzi i kiedy ostatnio nam o tym przypomniał?

To wszystko - do boju!

Odpowiedzi

Już skasowałem!:)

Czyżbym w złym miejscu to napisał?:)
Sorry!

W nagrodę, oczywiście specjalną, możesz się pobawić z naszymi ulubionymi BORowcami w mącznego berka :)