Nowość w wydawnictwie RM


Najnowsza powieść Konrada T. Lewandowskiego – już od 26 września w księgarniach!  

Miedze pomiędzy ziemią, niebem a piekłem wszędzie tu na Mazowszu jasno i wyraźnie wytyczone były i każdemu od maleńkości znane. Tylko głupi przekraczali je na własną wieczną szkodę. (...) — Burzą ład, Stasiu — kręcił głową zafrasowany pradziad Jakub. — Burzą nam ład! A to podstępem, a to przekupstwem, w końcu zaś będą burzyć przemocą.  

Lipiec 1639 roku, Liw i Węgrów. Ostatnie chwile niezmąconej niczym chwały i dobrobytu Rzeczpospolitej, oazy spokoju w Europie targanej wojną trzydziestoletnią. Weteran wojny smoleńskiej Stanisław Jakub Lawendowski herbu Paprzyca, woźny trybunału ziemi liwskiej, specjalizuje się w doręczaniu pozwów wyjątkowo agresywnym adresatom. Bywa, że jak weźmie skwitowanie odbioru, to wyrok nie jest już konieczny. Czasem jednak zawodzą naturalne sposoby i aby sprawiedliwości stało się zadość, niezbędna jest pomoc czarnej magii. Te kontrowersyjne praktyki są solą w oku pewnego biskupa oraz podróżującego incognito hiszpańskiego inkwizytora. Miejscowi magnaci zaś dostrzegają okazję przeprowadzenia własnej przewrotnej intrygi…   

Autor zabiera czytelnika w podróż do epoki, w której najwyższymi wartościami były ład w świecie i zaświatach oraz poprawne stosunki z sąsiadem, choćby nawet był to sam diabeł.   W przygotowaniu tom drugi przygód woźnego Lawendowskiego.  

O autorze:  

Konrad Tomasz Lewandowski (ur. 1 kwietnia 1966 roku), z wykształcenia doktor filozofii, dał się poznać szerokiej publiczności jako autor licznych powieści fantasy, science-fiction i powieści kryminalnych, a także jako publicysta i redaktor. W 1995 roku za opowiadanie Noteka 2015 otrzymał nagrodę Zajdla. Nakładem Wydawnictwa RM ukażą się również jego powieści Faraon wampirów oraz Diabłu ogarek. Eliksir z mandragory.  

O Wydawnictwie:   Wydawnictwo RM istnieje od 1996 roku i posiada ugruntowaną pozycję na rynku wydawniczym. W jego ofercie znajdują się zarówno bogato ilustrowane poradniki, jak i cenione przez podróżników przewodniki turystyczne, książki kucharskie, komputerowe, książki szachowe, biznesowe i wiele innych. Wśród najnowszych pozycji znalazły się albumy, książki historyczne oraz powieści. Powieścią Diabłu ogarek. Czarna Wierzba, pierwszym tomem z cyklu o przygodach woźnego Lawendowskiego, Wydawnictwo inauguruje zupełnie nowy nurt w swoim dorobku.