W samo południe - odsłona CL

No i w całkiem nieoczekiwanych okolicznościach przyrody kopnął mnie zaszczyt, że to ja robię jubileuszową, CL odsłonę naszego nieustającego konkursu: W samo południe. Hubert wybył balować, jak to mają w zwyczaju Suwalskie Nieświecie przed zimą, więc na mnie spadła organizacja tej odsłony (z czego bardzo się cieszę, nie ukrywam).

Dzisiaj będzie nietypowo, typowy jest czas i tym podobne rzeczy, nietypowe są nagrody, bo nie trzy, czy nawet pięć książek do wygrania, ale cztery różne zestawy plus trzy książki. Zaraz wszystko wytłumaczę, bo rozumiecie, to skomplikowane jest. Oj, skomplikowane :)


Do wygrania mamy następujące pozycje:

1. Cykl barokowy Neala Stephensona (Żywe srebro, Zamęt, Ustrój świata),

2. Trylogia Niecni dżentelmeni Scotta Lyncha (Kłamstwa Locke'a Lamory, Na szkarłatnych morzach, Republika złodziei),

3. Cykl Patrole Siergieja Łukjanienki (Nocny patrol, Dzienny patrol, Patrol zmroku, Ostatni patrol, Nowy patrol),

4. Cykl Skoki Stephena Donaldsona (Skok w konflikt. Skok w wizje, Skok w potęgę, Skok w szaleństwo, Skok w zagładę).

Dodatkowo, dla następnych trzech osób mamy po jednym egzemplarzu Echopraksji Petera Wattsa.

Niezły zestaw, nie? Nagrody ufundowało oczywiście wydawnictwo Mag z którym współpracujemy, mam nadzieję, że udanie dla obu stron, właściwie od powstania Szortalu. Bardzo dziękujemy :)


Zmieniliśmy także zestaw pytań, z okazji rocznicy będzie ich pięć, a nie jak zwyczajowo trzy, cóż, trzeba będzie trochę pocierpieć.

Pozostałe zasady nie zmieniły się i są w naszym regulaminie.

Pytania:

1. Wydawnicze: Ile książek wydano w serii Uczta Wyobraźni? Proszę podać autora i tytuł pierwszej, trzeciej, piątej i siódmej pozycji z tej serii. Proszę podać także tytuły i autorów dowolnych dwóch książek z Uczty Wyobraźni, których wydanie jest zapowiedziane na rok 2015.

2. Wydawnicze: Wśród wydanych ostatnio przez MAG-a książek jest jedna szczególna. Proszę podać jej tytuł i autora. Chcecie jakąś podpowiedź? W książce pojawiają się smoki przybierające ludzką postać. A autor jest autorką.

3. Wydawnicze: MAG wznowił ostatnio pewien cykl, w którym oprócz postaci fikcyjnych pojawiają się także ludzie żyjący naprawdę (w czasach, o których opowiada tenże cykl). Znajdziemy tu uczonych (np. Newtona, Leibniza czy Howke'a), królów (w tym Jana III Sobieskiego, Ludwika IV, Wilhelma III Orańskiego) i polityków (m.in. młodego Beniamina Franklina) czy pierwszych nowożytnych przedsiębiorców (najlepszy przykład, to kapitan Edward Teach, zwany Czarnobrodym). Proszę podać autora tego cyklu oraz tytuły jego poszczególnych tomów.

4. Wydawnicze: Jacek Rodek, założyciel MAG-a, jest współautorem trzech pierwszych części jednego z kultowych polskich komiksów S-F. Proszę podać tytuł tego komiksu, oraz proszę podać tytuły przynajmniej dwóch czasopism wydawanych przez MAG-a.

5. Szortalowe: Trzeba wykorzystać nieobecność Huberta, więc trochę zaszalejemy :) Proszę napisać kogo z rewelacyjnego zespołu Szortalu najbardziej lubicie i cenicie (wiem, że wszystkich, ale musicie wskazać jedną osobę, nie ma innego wyjścia), oraz w krótkich żołnierskich słowach napisać, dlaczego jest to Hubert zwany Starszym, jeszcze inaczej zwany Nieświeciem.

Tyle, zapraszam do niesamowitej zabawy!!!

Odpowiedzi

że zrobiłem konkurs W samo południe w samo południe!!!!!, specjalnie, tylko dla Was!!!

Ale mam uciechę, bo czytam sobie odpowiedzi, pierwsze cztery wiadomo, piszecie dobrze, ale muszę Was pochwalić za rozwinięcie punktu piątego :D, Hubert jak wróci, będzie na pewno wniebowzięty! :D

A w ogóle, to ładnie się tak mścić na redakcyjnym koledze? ;) Doprawdy, nie mam zielonego pojęcia, czym się mogłem tak Tobie narazić ;)

A z tym południem, to rzeczywiście majstersztyk :) Mnie zawsze wychodzi parę minut na plus lub na minus... ;P EDIT: Ale to pewnie przez różnice czasowe ;P

Ja Cię czczę!!! Zapamiętaj tę chwilę!!! :)

Fakt, u Was z tym czasem to nigdy nie wiadomo... :D

... to nie przesadzaj z pomnikami ;)

że co lepsze odpowiedzi opublikuję tutaj, ku chwale naszego Nieświecia!

Za co mnie to spotyka...