Ekipa

Założyciele Szortalu

Krzysztof Baranowskibaranek – czyli piszący te słowa. Dawny organizator konkursów literackich i człowiek, od którego wszystko się zaczęło.

Aleksander Kuszxan4 – czyli "Siła Sprawcza". Sprawił, że myśli na temat portalu poświęconego w całości szortom stały się ciałem. Lubi mieć wszystko policzone. Można na niego liczyć.

Rafał Sala – rafał sala – czasem puenta dociera do niego po kilku godzinach. Im bardziej poetycko, tym lepiej.

Aleksandra Brożek-Sala – Selena – szukała perełek w tekstach, które nam przysyłaliście. Razem z Rafałem odpowiadała za dział "Wywiady" w magazynie "Szortal na wynos". Obecnie współpracuje z portalem „z doskoku”, tłumacząc teksty z języka angielskiego.

Redaktor naczelny

Marek Ścieszekterebka – miłośnik horroru. Stawia raczej na klimat, choć nie stroni od krwi. Miesiąc w miesiąc sprawia, że zbiór folderów i plików, efekt pracy kilkudziesiecioosobowego składu redakcyjnego, zmienia się w kolejne numery naszego elektronicznego pisma: "Szortal Na Wynos". Redaktor naczelny – to brzmi poważnie.

Dział literatury polskiej

Istvan Vizvarylakeholmen – nie mówi po węgiersku. Ale za to mówi wieloma innymi językami. Bywa, że równocześnie.

Jadwiga Skrzypacz–Kopaszewska – Agi – ocenia Wasze teksty. Jest rzeczowa, opanowana, dokładna. To, że dowodzi "Latającą Holerą" nie ma tutaj nic do rzeczy.

Anna Klimasara – Nie tylko recenzuje. Ocenia również Wasze teksty, oraz sprawia, że te, które zostały zaakceptowane, pojawiają się na naszej stronie.

Robert Rusik – Pisarz, fotografik. Ocenia teksty, ale także koordynuje szortalowe konkursy literackie.

Karol Mitka – Fasoletti – Ma do dyspozycji "7 pytań do..." i nie waha się ich użyć. Poza tym czyta Wasze teksty i decyduje o ich szortalowym być albo nie być.

Marta Komornicka – Martva

Kinga Żebryk – biada temu, kto odda tekst w jej ręce. Znajdzie każdy źle postawiony przecinek, złaje za niezgrabność stylistyczną, wyśmieje brak logiki. Jednym słowem – korektorka z prawdziwego zdarzenia.

Helena Chaos

Dział publicystyczny

Dawid Wiktorski – Fenrir – dawny recenzent, stwórca i przez długi czas koordynator działu zagranicznego, obecnie najgorszy koszmar szortalowych publicystów. Zawodowy redaktor a także student (niezawodowy).

Hubert Przybylski – ilcattivo13 – opiekował się (obecnie recenzent-emeryt) działem Subiektywnie.

Czytelniczymi wrażeniami dzielą się: Marek Adamkiewicz, Magdalena Golec, Szymon Góraj, Marcin Knyszyński, Aleksander Księżopolski, Aleksander Kusz, Magdalena Makówka, Beata Mróz, Laura Papierzańska, Maciej Rybicki, Adriana Siess, Hubert Stelmach, Magdalena Szczepocka, Anna Szumacher, Jagoda Wochlik.

Dział zagraniczny

Małgorzata Gwara – miłośniczka fantastyki, grozy i kawy. Od wakacji 2016 prowadzi Zagraniczniak.

Tłumaczą między innymi: Joanna Baron, Iwona Krygiel, Aga Magnuszewska, Magdalena Małek, Monika Olasek, Maria Talko, Dawid Wiktorski, Michał Wróblewski, Martyna Bohdanowicz, Antoni Kaja

Korektą i redakcją w dziale zajmują się: Anna Grzanek, Anna Klimasara, Kornel Mikołajczyk

Reszta ekipy

Grzegorz Andrelczyk – GAndrel – zajmuje się techniczną stroną SZORTALU, złożył to wszystko w całość i dba o to, żeby zbyt wiele nie zepsuć.

Milena Zaremba – działa na naszym facebooku. Działa na konwentach. Działa, gdzie tylko da się działać. Niestrudzony pro–motor. Czy też może raczej, biorąc pod uwagę już to płeć nadobną, już to niewielkie gabaryty – niezłomna pro–motorynka. Także koordynator działu graficznego.

Joanna Rogalska – Anneliese – która z miłości do ptaków zajęła się Twitterem.

Michał Szwed – czytać to on potrafi. Zwłaszcza na głos. Może się zdarzyć, że zmieni Wasz tekst w całkiem przyjemnego audiobooka.