W Samo Południe - odsłona CXXXII

Witajcie, o moi najdrożsi z najdroższych Szortalowicze! Oto przed Waszymi oczętami odsłaniam tę oto, sto i trzydziestą, a nawet na dodatek i drugą odsłonę naszego cotygodniowego konkursu. Zaprawdę powiadam Wam, że będzie w niej można wygrać jeden z trzech egzemplarzy "Cichej wojny" Paula J. McAuley'a, które to egzemplarze rozlosujemy wśród trzech wyedukowanych szczęśliwców wyłącznie dzięki uprzejmości Wydawnictwa MAG.

Zasady tego ekstraordynarnie łatwego konkursu znaleźć możecie, jak zawsze, tutaj. A nie tam. Albowiem powiadam Wam - w tym oto konkursie nie ma żadnego "tam". Ani tym bardziej "siam".

A oto pytania:

1. Wydawnicze: "Mechaniczny książę", "Mechaniczny anioł", "Mechaniczna księżniczka", "Miasto zagubionych dusz", "Miasto upadłych aniołów", "Miasto popiołów", "Miasto szkła", "Miasto kości", "Amerykańscy bogowie", "Ślepowidzenie" i "Martwy aż do zmroku", to tylko jedenaście z jedenastu bestsellerow, które możecie znaleźć na stronie MAGa w dniu dzisiejszym. Proszę, powiedzcie nam, które dwa tytuły nie pasują do reszty i dlaczego.

2. Historyczne: Kto jest (wg. teorii unitarystycznej), lub nie jest (wg. teorii pluralistycznej) autorem najstarszego europejskiego eposu heroicznego traktującego o wojnie. Proszę podać także tytuł tegoż eposu.

3. Szortalowe: Część szortalowej ekipy była ostatnio na pewnej fantastycznej imprezie w krainie pełnej lasów, jezior i frytek smażonych na tym samym oleju, co wyłowione z leżących pomiędzy owymi lasami jezior ryby*. Proszę podać, co to była za impreza i gdzie się odbywała.

I to na tyle - do boju!


*P.S. Prawdopodobnie są to jedyne polskie słodkowodne jeziora, w których żyje północnopacyficzny mintaj. Przez niejakiego E.D. Cope'a nazwany "gadusem periscopusem". I, zanim zaczniecie się śmiać, dodam tylko, że inicjał  "D" w nazwisku tego wybitnego, dziewiętnastowiecznego naukowca, to skrót od imienia "Drinker".

Odpowiedzi

مدیریت فروش بازاریابی http://iranmct.com آموزش فروش مشاوره مدیریت بازاریابی.

مدیریت فروش بازاریابی http://iranmct.com آموزش فروش مشاوره مدیریت بازاریابی.