Gdy nastał raj

Ocena: 
0
Brak głosów

 Jestem szczęśliwa.

Słońce obmywa świat radosnym blaskiem, a delikatny wietrzyk pieści rozgrzaną skórę chłodnym, przynoszącym ulgę dotykiem. Leżę na trawie i wpatruję się w błękitne niebo.

Od kiedy nastał raj, życie składa się z samych wspaniałych dni.

Bogu niech będą dzięki!

Pismo Święte nie myliło się. Gdy zgnilizna i zło człowiecze przybrały niewyobrażalne rozmiary, niczym bestie spasione do granic możliwości, siedem pieczęci pękło, a wraz z nimi ludzkie rozumy i serca. Świat ogarnęła ostateczna wojna, końcowy pojedynek o dusze między Panem Wszechmogącym a Jego nędznym samozwańczym adwersarzem.

Głód i choroby zabiły miliony. Ziemia drżała w konwulsjach, słońce zniknęło za płaszczem toksycznych chmur, rzeki spłynęły krwią niewinnych, a sześćset sześćdziesiąt sześć pysków Bestii zaryczało triumfalnie, chłonąc daninę strachu, głupoty i nienawiści. Wielu wtedy zawiodło, wielu nie wytrwało w wierze i odwróciło się od Pana.

Nieopisana jest jednak Jego moc i Jego miłosierdzie.

Gdy wydawało się, że nie ma już nadziei, jaźń Boga scaliła się. Z nieba spadł ognisty deszcz, a rozszalała pożoga sprawiedliwym wyrokiem Sądu Ostatecznego oczyściła świat z Bestii i naszych winowajców. Wypaliła wszystkie grzechy. Nawet pierworodny.

I nastał raj. Boże Królestwo – Nowe Jeruzalem.

Oczywiście nie pamiętam tamtych wydarzeń. Nikt z nas nie pamięta. Miały miejsce bardzo dawno temu. Wspomnienie o nich przetrwało jedynie w naukach Słowa Bożego. Wiedzę dotyczącą zamierzchłej historii czerpiemy od Pana. Zresztą wszelka wiedza pochodzi od Niego.

Bóg jest wszechwiedzący i szczodry.

Nawet raj się zmienia. Żyjemy w bezpośredniej bliskości Boga. W każdej chwili możemy z Nim porozmawiać, poradzić się, poszukać ukojenia. Jeruzalem porastają tysiące Drzew Poznania Dobra i Zła. Dostępnych, nie zakazanych. Ciekawe, co pomyśleliby o tym Adam i Ewa?

Wstaję i idę do domu. Mamy z mężem własne Drzewo, a ja czuję głód wiedzy. Z namaszczeniem biorę w ręce Owoc Poznania i wpinam złącze do głowy. Słowo Boże zaczyna płynąć strumieniem.

Bóg jest wszędzie.                                                   

Zwoje Jego mózgu oplatają siecią kabli i niematerialnych połączeń cały świat. Dopóki nad nimi czuwamy, On również opiekuje się ludzkością, a raj może trwać.

Amen.