Avengers. Rodzinny interes. Tom 2 – Mark Waid, Mahmud Asrar

Avengers. Rodzinny interes

Jagoda Wochlik

Nie jest tajemnicą, że nie przepadam za komiksami wydawanymi obecnie pod szyldem Marvela. Większość z nich to naprawdę przeciętne historie, które można zapomnieć zaraz po przeczytaniu. Czy tak jest i z „Avengers. Rodzinny interes. Tom 2”? Zeszyt ten stworzyli wspólnie Mark Waid i Mahmud Asrar. Pierwszy odpowiada za scenariusze do „Amazing Spider-Mana”, „Daredevila” czy „Empire”, natomiast drugi ilustrował „Uncanny X-Men”.

„Avengers. Rodzinny interes” zaczyna się od mocnego tąpnięcia. Ginie Hank Pym, Antman. Równocześnie Avengers zaczynają mieć kłopoty z dziwnym zachowaniem Visiona. Natomiast Nova otrzymuje informację o możliwym miejscu pobytu swojego ojca.

„Rodzinny interes” jest dość ciekawy. Herosi zostają skonfrontowani z nową postacią – córką Hanka Pyma z pierwszego małżeństwa – Nadią, która okazuje się młodym technologicznym geniuszem. Na dodatek dziewczyna rości sobie pretensje do pseudonimu Wasp, który nadal chciałaby nosić była żona Hanka – Janet. To mogłoby rodzić potencjalny konflikt. Bardzo podoba mi się to. w jaki sposób cała sytuacja zostaje rozwiązana. Jestem też bardzo ciekawa, jak dalej rozwinie się relacja między kobietami. W porównaniu do wątku dziejącego się na Ziemi ten kosmiczny wydaje się dużo słabszy, chociaż daje możliwość obserwowania interakcji w gronie młodej drużyny superbohaterów, która, odcięta od mentorów. musi sobie radzić sama. Poza tym nieco popchnięto do przodu wątek nowego Kapitana Ameryki oraz Thor. Skoro już mowa o postaciach, to przyznać trzeba, że całkiem ciekawie złożono tę nową drużynę Avengersów. Mamy tu zarówno weteranów superbohaterskiego świata, jak i nastolatków, którzy dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w tym biznesie.

„Rodzinny interes” z całą pewnością nie jest komiksem wybitnym, ale akcja jest wartka, zaś historia całkiem ciekawa. Nie ma tu patosu ani wielkich przemów, znajdziemy za to sporo humoru.

Kadry w „Rodzinnym interesie” są poprawne i właściwie nic ponad to. To rzemieślnicza, dobra robota. Dokładnie to, do czego przyzwyczaiła nas większość zeszytów wydawanych w ramach serii „Marvel Now 2.0”.

„Avengers. Rodzinny interes” to kawałek porządnie skonstruowanej rozrywki. Nie jest to może żaden wybitny komiks, ale historia wciąga, czyta się ją szybko, a śledzenie losów bohaterów sprawia przyjemność. Są przypadki, gdy nie potrzeba niczego więcej do szczęścia.


Tytuł: Avengers. Rodzinny interes tom 2
Tytuł oryginału: All-New, All-Different Avengers, Volume 2: Family Business
Autor: Mark Waid, Mahmud Asrar
Tłumaczenie: Marek Starosta
Wydawca: Egmont
Data wydania: kwiecień 2019
Liczba stron: 96
ISBN: 978832814185