Spotkanie kultur

Ocena: 
9
Average: 9 (1 vote)

„Pancerz w pancerz” 07.03.2017

W minioną niedzielę z udziałem władz centralnych dokonano uroczystego otwarcia wielkiej wystawy zatytułowanej: „Spotkanie kultur – początek pewnego rozdziału”. Tę jakże efektowną instalację przygotowała, na zamówienie wspartych przez lokalnych sponsorów władz samorządowych, grupa wybitnych artystów. Podczas prac przyświecała im idea współpracy i wzajemnego przenikania kultur.
Uroczystemu odsłonięciu towarzyszył występ znanego w obu kręgach kulturowych zespołu Dragons Beat. Na znak solidarności ze smokami, wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne przystawki nanokomputerowe. Nastąpiły odczyty, prelekcje i zapowiedzi. Ze swej strony Stronnictwo Wawelskich obdarowało przedstawicieli władz centralnych imponującymi postumentami węglowymi, które zostały  wykonane przy użyciu  tradycyjnych technik rodem z Comsa.  Na sali widać było wielkie wzruszenie jakie  udzieliło się zebranym. Wydarzenie to w pełnym świetle ukazało zjawisko tolerancji i pełnego zrozumienia, dając jednocześnie obraz wzorcowej wręcz przyjaźni międzygatunkowej.
Właściwie nikt nie wie, co tak naprawdę się stało.  Wśród publiczności nagle pojawiły nieujęte w scenariuszu transparenty. Doszło do uszkodzenia eksponatów. Zniszczeniu uległy również porzucone w popłochu węglowe postumenty. Kiedy oficjele strony rządowej zniknęli, Stronnictwo Wawelskich niezwłocznie przystąpiło do wynoszenia koksu. Wszczął się niewyobrażalny wręcz tumult. Widzialność spadła niemal do zera, ponieważ całą salę spowiły obłoki węglowego pyłu. Aby uratować spotkanie kultur, wznowiono koncert Dragonsów. Nic z tego. Na domiar złego w powietrzu, niczym złowieszczy symbol siejący postrach, krzyżowały się nanoniczne przystawki. Każdy ciągnął w swoją stronę. W starciach mocno ucierpieli przedstawiciele smoczej delegacji. Nikogo już nie obchodziła symbolika tak hucznie otwartej wystawy, a kiedy rozbłysły miotacze płomieni, siłą rzeczy doszło do wybuchu węglowego miału. Bezradni organizatorzy wezwali straż pożarną. Dopiero wówczas rozpętało się piekło.