Zapowiedź wydawnictwa Czarna Owca

Chloe Benjamin - Immortaliści (19 września 2018)

19 września odbędzie się premiera powieści Immortaliści Chloe Benjamin. To zachwycająca historia czworga rodzeństwa, które dzięki przepowiedni wróżki poznaje datę swojej śmierci. Każde z nich rozpoczyna dalsze życie z odpowiedzią na nurtujące każdego z nas pytanie: ile czasu zostało mi do śmierci? Jak przeżyłbyś swoje życie, gdybyś wiedział kiedy umrzesz? Czy umierasz w dniu, który został ci przepowiedziany, ponieważ jest to twoje przeznaczenie, czy też przepowiednia wciąga cię i zmienia twoje życie?

Nowy Jork, lato 1969. Po Manhattanie krążą plotki o tajemniczej kobiecie –  wędrownej wróżce, która potrafi przepowiedzieć dzień śmierci każdego człowieka. Czwórka rodzeństwa Goldów wymyka się z domu, żeby poznać swoją przyszłość. Nie mają świadomości, że wizyta u cyganki na zawsze odmieni ich życie.

Szesnastoletni Simon ucieknie do San Francisco, by szukać tam spełnienia swojej seksualności. Bujająca w obłokach Klara zostanie iluzjonistką i da się ponieść obsesji na granicy fantazji i rzeczywistości. Starszy z braci, Daniel, będzie szukał stabilizacji jako lekarz wojskowy, nie rezygnując z nadziei, że zmieni przeznaczenie. Najstarsza z rodzeństwa Varya poświęci się badaniom nad długowiecznością, by odkryć sekret nieśmiertelności.

Losy bohaterów, nierozerwalnie splecione ze sobą magiczną przepowiednią sprzed lat, zmuszają do rozważań nad znaczeniem życia i śmierci, sensem własnych wyborów i doświadczeń oraz tajemnicą nieznanej przyszłości, która niebawem nastanie.

Immortaliści to debiutancka powieść obiecującej autorki, tytuł obiecujący, ponadczasowy, uniwersalny. To doskonale napisana powieść, wciągająca, błyskotliwa i z ogromnym potencjałem. Porównujemy ją do powieści „Małe życie”, z zastrzeżeniem, że jest łatwiejsza w odbiorze.