Giant days 4. Przepraszam, że cię zawiodłam – John Allison, Lissa Treiman

Giant days 4. Przepraszam, że cię zawiodłam

Jagoda Wochlik

„Przepraszam, że cię zawiodłam” to już czwarte spotkanie z nietuzinkowymi angielskimi studentkami – Esther, Susan i Daisy. Komiks jest wspólnym dziełem Johna Allisona (scenariusz) i Lissy Treiman (rysunki), które zadebiutowało na polskim rynku w zeszłym roku za sprawą Non Stop Comics.

W najnowszych zeszytach nasze postrzelone bohaterki zmagać się będą z decyzją Esther o porzuceniu studiów. Muszą poszukać mieszkania, bo przecież na drugim roku, jako starsze, bardziej doświadczone i dorosłe, nie mogą zostać w akademiku z pierwszoroczniakami. Postanowią także nakręcić film. Wszystkie trzy mierzyć się też będą z problemami natury romantycznej.

„Giant days” nigdy nie było jakiś wielkim dziełem omawiającym ważkie sprawy. To obyczajowa opowiastka, w komiczny sposób przedstawiająca trudy wchodzenia w dorosłe życie. I trzeba przyznać, że jest to opowiastka naprawdę urocza. Świetnie napisana, skrząca się od dowcipu i doskonale narysowana. Choć cukierkowe obrazki niekiedy przywodzą na myśl estetykę Disneya, dla którego pracowała niegdyś rysowniczka, łyka się to bez przykrości, a nawet z uśmiechem.

I choć kolejne zeszyty „Giant days” są urocze i czytam je z przyjemnością, bo tych szalonych dziewczyn nie da się nie pokochać ( każdej na swój sposób), to albo tom czwarty jest nieco słabszy, albo powoli zaczyna mi nieco doskwierać lekkość tej historii. Brakuje mi w opowieści o losach Susan, Esther i Daisy czegoś więcej niż wycinki z życia, które miewał każdy, kto przeszedł przez studia, także w Polsce.

„Giant days” ma niezaprzeczalne zalety. To idealna rzecz, gdy człowiek chce się odstresować i pośmiać,  przyjemna i ładnie narysowana. Co w zasadzie czyni ją idealną pozycją na wakacje. Choć te same cechy sprawiają, że to jedna z tych serii, które się przeczyta, a potem szybko o nich zapomina.


Tytuł: Giant days 4. Przepraszam, że cię zawiodłam
Tytuł oryginalny: Giant Days (#4)
Autor: John Allison, Lissa Treiman
Tłumaczenie: Bartosz Sztybor
Wydawca: Non Stop Comics
Data wydania: 20 czerwca 2018
Liczba stron: 112
ISBN: 9788381104678