Korpo Kombat na Wspieram.to

Paweł Jakubowski - "Korpo Kombat" na Wspieram.to

Telezbyt to firma sprzedająca... Marzenia! To niekwestionowany lider w branży kompleksowych rozwiązań sprzedaży Marzeń. 2018 rok postawił przed prezesem i członkami zarządu największe wyzwanie od początku istnienia Telezbytu. Gigantyczne pieniądze ze sprzedaży firmy zostały wydane na drogie samochody i wille z basenami, tymczasem nowy zagraniczny właściciel upomina się o dywidendę. Lider nie byłby jednak liderem, gdyby w obliczu trudnej sytuacji, nie dostrzegł możliwości sprzedażowych!

Cześć, nazywam się Paweł Jakubowski. Z zawodu jestem pisarzem, hobbystycznie pracuję dla korporacji... No właśnie, masz doświadczenie w pracy w korporacji lub callcenter? Jeśli tak, na pewno spodoba Ci się Korpo Combat! W zamyśle to minipowieść (właściwie trzy minipowieści) - satyra z mnóstwem odwołań do znanych dzieł popkultury (i do naszej rzeczywistości.)
Bezpośrednią inspiracją było spotkanie ze znajomym z byłej pracy przy piwie i przy... a jakże! Mortal Combat - i to oldschoolowej części 1. Spontanicznie zaczęliśmy z kolegą zmieniać imiona postaci z gry na imiona naszych dawnych współpracowników. W pewnym momencie rzuciłem, że na końcu zmierzymy się osobiście z naszym byłym szefem... Dalej już poszło - od słowa do słowa pomysł wyewoluował do literackiej trylogii.

(...)