Zapowiedź wydawnictwa Bukowy Las

Alvaro Bilbao - Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców (15 lutego 2018)

POMÓŻ DZIECKU ROZWINĄĆ SKRZYDŁA

W trakcie pierwszych sześciu lat życia mózg dziecka dysponuje możliwościami, których nie będzie mieć już nigdy potem.

Alvaro Bilbao, doktor psychologii, neuropsycholog i ojciec trójki dzieci dowodzi, jak wiedza na temat dziecięcego mózgu może znacząco pomóc w budowaniu głębokich i satysfakcjonujących relacji między rodzicami i dziećmi.

Ten praktyczny przewodnik dla rodziców i wychowawców, napisany żywym i przystępnym językiem, podsumowuje współczesną wiedzę psychologiczną, która pomaga wspierać dzieci w ich intelektualnym i emocjonalnym rozwoju.

Alvaro Bilbao jest doktorem psychologii, neuropsychologiem i ojcem trójki dzieci. Pracował w Johns Hopkins Hospital oraz w Kennedy Krieger Institute w Baltimore, a także współpracował z Międzynarodową Organizacją Zdrowia.
Jego prace badawcze przyniosły mu liczne nagrody w dziedzinie psychologii i neurologii.
Jest specjalistą od neuroplastyczności. Wiedzę na temat mózgu wykorzystuje w codziennej praktyce przy rehabilitacji intelektualnej osób po urazach, a także w działalności psychoterapeutycznej. W trakcie szkoleń i seminariów dla rodziców doktor Bilbao niezmiennie przekonuje, że wiedza na temat dziecięcego mózgu może znacząco pomóc w budowaniu głębokich i satysfakcjonujących relacji między rodzicami i dziećmi.