Zapowiedź Wydawnictwa Literackiego

Andrea de la Barre de Nanteuil, Lovisa Burfitt - Mademoiselle Oiseau i listy przeszłości (23 listopada 2017)

Najpierw Isabella otrzyma tajemniczy telefon. Kim jest, u licha, ta dziwna szepcząca dama? Potem dostanie zagadkowy list, a w nim klucze do pewnego mieszkania. O co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego Mademoiselle Oiseau nie wraca z Wenecji? Tropy zagadki, która kryje wielki rodzinny dramat Juliette Oiseau, prowadzą nie tylko do podparyskiego Chantilly, ale i do… Argentyny.

Nadszedł listopad. Jesień była tak wspaniała, jak może być tylko przy Alei Minionych Czasów, w samym sercu Paryża. Minęło dokładnie pięćdziesiąt dziewięć dni od tamtego upalnego sierpniowego dnia, kiedy to Mademoiselle usiadła na zielonym jedwabnym dywanie, uniosła się nad podłogą, po czym wyfrunęła przez balkon. Isabella została sama w mieszkaniu Juliette Oiseau. Dopiero teraz zorientowała się, że pod fantazyjnymi falbankami i żabotami kryją się mroki przeszłości. Dawne życie skrywa liczne tajemnice i spieszne pożegnania, ale zostały po nim marzenia i siła siostrzanej miłości. Isabella musi szybko wyruszyć na poszukiwanie prawdy, zanim będzie za późno, i uratować wigilijną tradycję, o której jej ekscentryczna przyjaciółka najwyraźniej chce zapomnieć.

Andrea de La Barre de Nanteuil (ur. 1976) – mieszka w Paryżu, zawodowo zajmuje się modą jako specjalista PR. Ukończyła Uniwersytet w Lund, studiowała też w ESCP Europe w Paryżu. Jest autorką czterech książek dla dzieci.

Lovisa Burfitt (ur. 1973) – jedna z najzdolniejszych współczesnych skandynawskich ilustratorek. Absolwentka Szkoły Mody Beckmana oraz Królewskiego Instytutu Sztuki w Sztokholmie. Obecnie mieszka w Aix-en-Provence.