Informacja wydawnictwa Rebis

Czytanie psalmów Leonarda Cohena (9 listopada 2017)

W rocznicę śmierci kanadyjskiego poety i barda ukazuje się wspecjalne wydanie jego słynnych psalmów.

"Księga miłosierdzia" w przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego pełna jest utworów przesyconych gniewem, rozpaczą, ale też błogosławieństwem – w czwartek, 9. 11 o 19.00 te niezwykłe teksty opublikowane po raz pierwszy w połowie lat 80. XX wieku, wybrzmią w aktorskich interpretacjach.

Spotkanie poprowadzi Daniel Wyszogrodzki.
Tłumacz teatralny, a także dziennikarz muzyczny. Związany ze sceną musicalową przełożył na język polski m.in. musicale Koty, Taniec wampirów i Mamma Mia!. Autor popularnej książki biograficznej Satysfakcja – 50 lat The Rolling Stones (In Rock, 2013). Twórczością Leonarda Cohena zajmuje się od wielu lat. Jest m.in. autorem poetyckiego przekładu ostatniej książki kanadyjskiego poety "Księga tęsknoty" (The Book of Longing – Rebis, 2006). Jest autorem scenariusza i tłumaczem piosenek i wierszy Leonarda Cohena składających się na spektakl Boogie Street, którego premiera odbyła się w Teatrze Starym w Lublinie we wrześniu 2016 roku.

Spotkanie będzie połączone z aktorskim czytaniem psalmów.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Big Book Cafe
Dąbrowskiego 81
Warszawa

więcej: www.bigbookcafe.plLech Majewski na Śląskich Targach Książki w Katowicach (11 listopada 2017)

Premiera nowej książki Lecha Majewskiego na Śląskich Targach Książki w Katowicach!

Na tegoroczne Śląskie Targi Książki w Katowicach Dom Wydawniczy REBIS przygotował premierę książki Lecha Majewskiego - Pejzaż intymny. Rozmowy autobiograficzne o świecie i o sztuce.
Mamy zaszczyt zaprosić na spotkanie z Lechem Majewskim podczas którego opowie o swojej najnowszej książce (miejsce spotkania: Forum 1, sobota, 11 listopada, 11.00-12.00).

Po spotkaniu, przy stoisku nr 65, Lech Majewski będzie podpisywał swoje książki.