Zapowiedź wydawnictwa Czarna Owca

David Lagercrantz - Mężczyzna, który gonił swój cień (7 września 2017)

Lisbeth Salander powraca!

7 września 2017 roku na całym świecie ukaże się „Mężczyzna, który gonił swój cień”, piąta książka z serii Millennium autorstwa Davida Lagercrantza.

Lisbeth Salander odbywa karę w więzieniu dla kobiet Flodberga i stara się nie wchodzić w żadne konflikty. Ale pewnego dnia staje w obronie prześladowanej dziewczyny z Bangladeszu i ściera się z przywódczynią więziennego gangu. Tymczasem Holger Palmgren informuje Lisbeth, że posiada dokumenty, które rzucają nowe światło na wydarzenia z jej dzieciństwa. Hakerka prosi o pomoc Mikaela Blomkvista. Śledztwo doprowadza ich do Leo Mannheimera, bogatego maklera giełdowego.

„W piątej części Millennium dowiemy się m. in. dlaczego Lisbeth Salander ma tatuaż smoka na plecach. Możemy być jednak pewni, że taka dziewczyna musiała mieć bardzo ważny powód by zrobić sobie ten tatuaż. To jedna z tajemnic jakie odkryję w mojej nowej książce o Lisbeth Salander i Mikaelu Blomkviście.”
David Lagercrantz, fragment wywiadu „Dziennik Zachodni”

Tym razem David stworzył historię, która zbudowana jest na fabule z ostatniej książki, a także pozwala czytelnikom lepiej poznać wydarzenia z dzieciństwa Lisbeth.

Eva Gedin, wydawnictwo Norstedts