Nowość wydawnictwa Rebis

Django Wexler - Działa imperium

GDY CICHNIE HUK DZIAŁ, ZŁOWROGA SIŁA PCHA ŚWIAT KU NOWEMU KATAKLIZMOWI
Księga czwarta „Kampanii Cienia”

Po druzgocących klęskach zadanych im przez błyskotliwego generała Janusa bet Vhalnicha nieprzyjacielskie mocarstwa zapraszają wszystkie strony konfliktu do negocjacji w nadziei zakończenia wojny. Królowa Raesinia pragnie przywrócić pokój, lecz Janus twierdzi, że jakiekolwiek próby jego zawarcia z nieprzejednanym Kościołem Zaprzysiężenia Elizjum są skazane na niepowodzenie. Dla Kapłanów Czerni nie ma bowiem pokoju z heretykami i demonami, których usiłują zniszczyć, tylko wojna na śmierć i życie.

Marcus d’Ivoire i Winter Ihernglass muszą zdecydować, któremu z tych przywódców pozostaną wierni ? i jaką cenę mogą zapłacić za ostateczne zwycięstwo. Tymczasem w mrokach Elizjum budzi się złowroga siła, a jej pokonanie może oznaczać konieczność poniesienia niewyobrażalnych ofiar…

Porywająca książka z nurtu „flintlock fantasy”, prawdziwa uczta dla fanów Briana McClellana, Naomi Novik, Brenta Weeksa.

DJANGO WEXLER jest autorem cyklu „Kampanie Cienia”, w którego skład wchodzą m.in.: Tysiąc Imion, Mroczny tron i Cena męstwa. Ukończył Carnegie Mellon University w Pittsburghu z dyplomami z informatyki i twórczego pisania, brał również udział w uniwersyteckich badaniach nad sztuczną inteligencją. Kiedy nie planuje „Kampanii Cienia”, ujarzmia komputery, maluje żołnierzyki oraz gra w najrozmaitsze gry. Jest także autorem młodzieżowych powieści fantasy The Forbidden Library, The Mad Apprentice i The Palace of Glass, uważanych za połączenie Harry’ego Pottera i Alicji w krainie czarów.

Django Wexler
ukończył Carnegie Mellon University w Pittsburghu. Pracuje w firmie Microsoft w Seattle, gdzie mieszka z dwoma kotami i chwiejną piramidą książek. Kiedy nie planuje „Kampanii Cieni”, maluje żołnierzyki i gra we wszelkiego rodzaju gry. Jest także autorem powieści The Forbidden Library, której akcja rozgrywa się w średniowieczu.