Zapowiedź wydawnictwa Rebis

Emma Straub - Współcześni kochankowie (4 lipca 2017)

Już 4 lipca do księgarń trafi najnowsza książka Emmy Straub "Współcześni kochankowie"!

To historia niezwykłej przyjaźni Elizabeth, Andrew i Zoe, która zaczęła się od wspólnych szaleństw lat studenckich. Jednak czas upływa, a rzeczywistość wieku średniego spada jak grom z jasnego nieba. Ich dzieci, które romansują ze sobą, uświadamiają im, że ich czas minął. Czy jednak aby na pewno?

Elizabeth, Andrew i Zoe od czasów studenckich przez lata wspólnie przeżywali swoje życiowe wzloty i upadki. Teraz zbliżają się do pięćdziesiątki, mieszkają w samym sercu Brooklynu i z przerażeniem stwierdzają, że ich dzieci właśnie zaczęły ze sobą sypiać.

Współcześni kochankowie to niezwykle dowcipna opowieść o ekscytującym uroku młodości, piorunującym zaskoczeniu rzeczywistością wieku średniego i o tym, że zamiłowania - do gotowania, muzyki czy pielęgnowania przyjaźni - nigdy nie przemijają, przeciwnie, z biegiem lat ewoluują i dają coraz lepsze owoce.

Emma Straub
jest autorką książek, które znalazły się na liście bestsellerów "New York Timesa": Lato na Majorce (wydanej przez REBIS w 2016 r.) oraz Laura Lamont's Life in Pictures; należy do zespołu redakcyjnego "Rookie", publikuje teksty literackie i nieliterackie w różnych czasopismach. Mieszka w Nowym Jorku.