Zapowiedź wydawnictwa SQN

N.K. Jemisin - Wrota obelisków. Trylogia Pękniętej Ziemi. Tom 2 (14 czerwca 2017)
 
14 czerwca do sprzedaży trafi kontynuacja uhonorowanej nagrodą Hugo Piątej pory roku. W najnowszej powieści Nora K. Jemisin przedstawia dalsze losy Essun, zrozpaczonej matki starającej się za wszelką cenę odzyskać utraconą córkę w świecie, który właśnie umiera. Wrota obelisków, drugi tom Trylogii Pękniętej Ziemi, ukażą się nakładem SQN Imaginatio.

Wrota obelisków to znakomita kontynuacja Piątej pory roku, za którą Nora K. Jemisin otrzymała w zeszłym roku nagrodę Hugo. Trylogią Pękniętej Ziemi Jemisin udowadnia, że potrafi pisać mądrze, bez problemów wciąga do doskonale stworzonego świata i pozwala cieszyć się interesującą fabułą, a zarazem uczy, zmusza do myślenia, nie pozwala pozostawać obojętnym wobec otaczającej nas rzeczywistości. Poznajcie Bezruch, przywykły do katastrof świat, gdzie mocą ziemi włada się jak bronią. I gdzie nie ma litości.

Książkę można już zamawiać:
http://www.empik.com/wrota-obeliskow-jemisin-n-k,p1142800646,ksiazka-p

Tak właśnie kończy się świat – po raz ostatni.
Nastaje Sezon, a ludzkość pogrąża się w długiej, zimnej nocy.

Essun – kiedyś opiekuńcza matka, obecnie mścicielka – znalazła schronienie, nie zdołała jednak odszukać córki. Spotyka dziesięciopierściennika Alabastra, który ma do niej prośbę. Jeśli Essun ją spełni, los Bezruchu zostanie przypieczętowany na zawsze.

Daleko stamtąd jej córka, Nassun, rośnie w siłę, a jej wybory mogą doprowadzić do rozerwania świata.

Drugi tom trylogii rozpoczętej Piątą porą roku:
– uhonorowaną nagrodą Hugo,
– nominowaną do nagród Nebula, Audie i Locus,
– będącą pierwszą książką wyróżnioną przez Wired.com,
– nagrodzoną tytułem Notable Book of 2015 magazynu „New York Times”.

N.K. JEMISIN
– Mieszkająca w Nowym Jorku doradczyni do spraw kariery, blogerka polityczna i łakomczuch. Pisze od dziesiątego roku życia, ale jej pierwsze prace nigdy nie zobaczą światła dziennego. Za Piątą Porę Roku otrzymała nagrodę Hugo. Jej pierwsza powieść została doceniona i nagrodzona przez czytelników magazynu „Locus”, a liczne opowiadania wielokrotnie były nominowane do najważniejszych nagród literackich w dziedzinie fantastyki.
Zapraszamy na stronę autorki: nkjemisin.com