Niedobór

Autor: 
Ocena: 
7
Average: 7 (1 vote)

Do: Internetowa poradnia zdrowia

Temat: Skacząca powieka

Zgodnie z waszymi zaleceniami dotyczącymi walki z drganiem powieki (kto by pomyślał, że brak magnezu może wywołać aż tak nieprzyjemne komplikacje! Z drugiej strony, niedobór witaminy C powoduje szkorbut, przy którym wypadają zęby, więc to skakanie chyba nie jest najgorsze...) postanowiłam zjeść czekoladę, ograniczyć spożycie kawy i zakupić suplement diety. Czy macie może jakieś dalsze wskazówki?

Do: Internetowa poradnia zdrowia

Temat: Skacząca powieka – c.d.

Niestety, czekolada mi w niczym nie pomogła. Jestem pewna,  że nie był to wyrób czekoladopodobny – sprawdziłam skład, 50% kakao. Ulgę odczuwałam tylko przez godzinę, potem nieznośne drganie powróciło. Poszukam w sklepie czekolady z większą zawartością kakao albo najlepiej – samego kakao w proszku (bo przecież cukier też jest szkodliwy) i zacznę to pić... Dorzucę jeszcze pestki dyni i oczywiście dalej będę przyjmować suplementy. Trochę martwią mnie moje nogi – czuję, że są ociężałe i mrowią, jakby na chwilę zdrętwiały. Czy wzmożona suplementacja pomoże i na te objawy?

Do: Internetowa poradnia zdrowia

Temat: Skacząca powieka i skurcze

Niestety, pomimo łykania podwójnej dawki suplementów (biorę takie z różnych firm) drganie powieki nie ustało, co więcej – zaczęły pojawiać się skurcze łydek. Na szczęście nie odczuwam ich cały czas, ale za to przytrafiają się w najmniej odpowiednich momentach – kiedy jestem na schodach lub kiedy prowadzę auto. Całkowicie odstawiłam kawę, alkoholu nie pijam, jem dziennie jedną tabliczkę czekolady z 95% kakao (w dalszym ciągu nie potrafię przyzwyczaić się do smaku – jeżeli to jest prawdziwa czekolada, a wobec tego czekolada mleczna jest tylko podróbką, to jednak smakuje ona nieporównywalnie lepiej). Do tego pestki dyni, migdały, orzechy laskowe i dużo kaszy gryczanej. Czy możecie podsunąć mi jeszcze jakieś inne pomysły, jak zaradzić moim objawom?

Do: Internetowa poradnia zdrowia

Temat: Skacząca powieka, skurcze i zbielałe palce

Obawiam się, że czekolada mi nie służy – do moich wcześniejszych objawów doszedł nowy, bardzo nieprzyjemny: moje palce nagle bieleją, są zimne i bez czucia. Ciężko jest mi potem przywrócić w nich krążenie. Boję się, że zostaną uszkodzone w jakiś nieodwracalny sposób – czy możliwe jest odmrożenie sobie palców w ciepłym pomieszczeniu?

Wracając do czekolady – pomimo posiłków zbilansowanych tak, żeby dostarczały jak najwięcej magnezu jak to tylko możliwe, zaczęłam dziś wymiotować. Słabo mi się robi na samą myśl o kaszy i czekoladzie. Zamiast tego postanowiłam jeszcze zwiększyć dawkę magnezu w tabletkach (biorę teraz suplementy ze wszystkich firm wiodących na rynku. Niestety, nie mogę kupić tego co potrzebuję za jednym razem i muszę rozkładać zakupy na różne apteki, bo farmaceuci dziwnie się na mnie patrzą. Raz ktoś nawet odmówił mi sprzedaży!) Bardzo proszę o kontakt.

Do: Internetowa poradnia zdrowia

Temat: Skacząca powieka, skurcze, zbielałe palce i nocne poty

Dziś rano obudziłam się w pościeli która była całkowicie przepocona. Jestem przerażona i zdezorientowana. Znalazłam w internecie informację, że żywa sól magnezowa dodana do kąpieli wspomaga przyswajanie magnezu. Niestety nie mam wanny, ale masuje nią ciało pod prysznicem i siadam w misce z jej roztworem – czy takie działanie wystarczy?

Całkiem straciłam apetyt, i teraz przyjmuję tylko suplementy, jednak pomimo tego miałam straszliwą biegunkę. Z czego to może wynikać?

Do: Internetowa poradnia zdrowia

Temat: Skacząca powieka, skurcze, zbielałe palce, nocne poty....

Wypadają mi włosy i łamią się paznokcie. Przed snem obsypuję pościel kakao i solą magnezową – mam nadzieję, że trochę wchłonie się przez skórę. Kiedy bieleją mi całe dłonie, obsypuję je kakao aż wyglądają jak sernik z karakułem. Udało mi się powstrzymać drganie powieki – okazało się, że wystarczyło przeciąć ją na mięśniu, który skakał. Nie mogę jej teraz podnieść, ale to niewielka cena za spokój. Dręczą mnie nudności i biegunki. Ciągle chce mi się spać, a oddychanie sprawia mi trudności. Czy to dalej objawy niedoboru magnezu?

Jak mam z tym walczyć?

Zauważyłam na serwisie aukcyjnym, że ktoś oferuje wiórki magnezu. Czy to będzie dobry dodatek do kuracji preparatami suplementującymi? Jak najlepiej przyjmować te wiórki? Doustnie? Liczyć na wchłonięcie się przez skórę?

Boli mnie serce.

Odpowiedzi

Fajne i prawdziwe, ale zakończenie nieco mnie rozczarowało. Takie trochę nijakie.