Konkursy

W Samo Południe CCCXIV

Co powiecie na przedpremierowy konkurs? Za dwa dni nakładem wydawnictwa Jaguar ukaże się pierwszy tom trylogii młodzieżowej Żelazny Kruk. Wyprawa. Z tej okazji mamy do przekazania Wam trzy egzemplarze powieści autorstwa Rafała Dębskiego.

Każdy, kto postępując zgodnie z naszym regulaminem, udzieli prawidłowych odpowiedzi na zadane przez nas pytania, będzie miał prawo wzięcia udziału w losowaniu nagród.

 

1. Prosimy podać imię głównego bohatera "Żelaznego Kruka. Wyprawy".

2. Niedawno, w wydawnictwie Jaguar, miał premierę pierwszy tom innej sagi fantasy, której główny bohater nosi miano Sprytka. Prosimy podać imię i nazwisko autora oraz tytuł cyklu złożonego z kilkunastu tomów, z którego jest najbardziej znany.

3. Jaki tytuł nosi recenzja "Żelaznego Kruka. Wyprawy", którą można przeczytać w dziale Subiektywnie?

 

Powodzenia

W Samo Południe CCCLIII - ogłoszenie wyników

Czas na zakończenie trzysta pięćdziesiątej trzeciej odsłony W Samo Południe. Nagrodą był egzemplarz powieści Folk, autorstwa Tomasza Czarnego i Marcina Piotrowskiego. wydany przez Dom Horroru.

Prawidłowe odpowiedzi:

1. "Uczta" oraz "Uprzejmość wobec byłego".

2. "Leśne ostępy".

3. "Header III".

 

Nagrodę otrzymuje Aneta Pajestka

 

Gratulujemy i prosimy o przesłanie adresu na naszą skrzynkę konkursową: odpowiedz@szortal.com

W Samo Południe CCCLII - ogłoszenie wyników

Ostatni tom trylogii V.E. Schwab, Wyczarowanie światła to kolejna nagroda w naszym cotygodniowym cyklu konkursowym W Samo Południe. Trzy egzemplarze za chwilę zgarną śmiałkowie, którzy zmierzyli się z zadanymi przez nas pytaniami i udzielili na nie prawidłowych odpowiedzi.

 

1. Mroczniejszy odcień magii oraz Zgromadzenie cieni.

2. Douglas Adams i Artur Dent.

3. Historia naturalna smoków i Zwrotnik węży.

 

Nagrody otrzymują:

Adrianna Szczepaniak, Dawid Kudła, Aneta Ślusarek

 

Gratulujemy

Mail na który należy przesłać adresy: odpowiedz@szortal.com

W Samo Południe CCCLIII

W cyklu szortalowych konkursów W Samo Południe czas na odsłonę trzysta pięćdziesiątą trzecią. Nagrodą jest tym razem jeden egzemplarz powieści Folk, autorstwa Tomasza Czarnego i Marcina Piotrowskiego. A to oznacza, że do czynienia mamy z publikacją wydawnictwa Dom Horroru.

Zachęcamy do udziału, oczywiście postępując w zgodzie z zasadami naszego regulaminu.

 

Pytania:

1. Pytaliśmy już wcześniej o opowiadanie Ryana Hardinga w pierwszym tomie "Gorefikacji II". Dzisiaj prosimy o podanie tytułów dwóch opowiadań Marcina Piotrowskiego w drugim tomie "Gorefikacji II".

2. "Folk" to pierwsza powieść wspomnianej wyżej pary autorskiej w wydawnictwie Dom Horroru, ale nie ostatnia. Wydawnictwo zapowiedziało na FB kolejną. Prosimy podać jej tytuł.

3. Edward Lee oraz Ryan Harding zostali uhonorowani niedawno główną nagrodą na gali Splatterpunk Awards za wspólnie napisaną powieść. Prosimy podać jej tytuł.

 

Powodzenia

W Samo Południe CCCLI - ogłoszenie wyników

Konkurs, w którym do wygrania były trzy egzemplarze powieści Cień Adama Przechrzty, udostępnione przez wydawnictwo Fabryka Słów, właśnie dobiegł końca.

Prawidłowe odpowiedzi na zadane przez nas pytania powinny wyglądać następująco:

1. "Adept", "Namiestnik", "Cień".

3. Trzy części, w tym jedna dwutomowa. Łącznie cztery tomy.

3. "Spiżowy gniew".

 

Nagrody otrzymują:

Grzegorz Wrzecionowski, Paweł Stecki, Anna Jurkowska.

 

Gratulujemy

Mail, na który należy przesłać swoje adresy: odpowiedz@szortal.com

W Samo Południe CCCLII

Ostatni tom trylogii V.E. Schwab, Wyczarowanie światła będzie kolejną nagrodą w naszym cotygodniowym cyklu konkursowym W Samo Południe. Trzy egzemplarze do zgarnięcia przez śmiałków, którzy zmierzą się z zadanymi przez nas pytaniami, uczynią to zgodnie z naszym regulaminem i dopisze im szczęście w losowaniu.

 

1. Jakie tytuły noszą dwa poprzednie tomy trylogii V.E. Schwab, której zamknięciem jest "Wyczarowanie światła"?

2. W dniu rozpisania niniejszego konkursu premierę miała kolejna powieść Zysku i S-ka z pewnej kosmicznej serii, cechującej się oryginalnym brytyjskim humorem. Pierwsza powieść z tej serii doczekała się ekranizacji, w rolach głównych wystąpili, m.in. Martin Freeman, Sam Rockwell i John Malkovich. Prosimy podać imiona i nazwiska autora owej serii oraz jej głównego bohatera.

3. Pytanie trzecie dotyczy tytułu powieści ostatnio umieszczonej w dziale Subiektywnie, której wydawcą jest Zysk i S-ka - poszukiwania rozpoczynamy, oczywiście, od dnia niniejszego konkursu. Dla utrudnienia dodamy, że niekoniecznie był to jeden tytuł i jedna powieść.

 

Powodzenia

W Samo Południe CCCL - ogłoszenie wyników

Dzisiejsza nagroda ucieszy osobę o wyjątkowo mocnych nerwach. Wszak za jej publikację odpowiada wydawnictwo Dom Horroru. Mówiąc "nagroda" mamy na myśli egzemplarz powieści Blasfemia autorstwa Ryana Hardinga.

Otrzyma go osoba wylosowana spośród uczestników konkursu, którzy na zadane przez nas pytania udzielili takich oto odpowiedzi:

 

1. "Klisze".

2. Vineta.

3. James Herbert.

 

Niniejszym ogłaszamy, iż zwycięzcą jest Maciej Szymczak.

Gratulujemy i czekamy na adres na naszej skrzynce odpowiedz@szortal.com

W Samo Południe CCCLI

W dzisiejszym konkursie do wygrania będą trzy egzemplarze powieści Cień, Adama Przechrzty. Książki można wygrać dzięki wydawnictwu Fabryka Słów.

Regulamin

 

Pytania:

1. Prosimy podać wszystkie tytuły z cyklu Materia Prima Adama Przechrzty.

2. Ile tomów liczy sobie cykl o Razumowskim tego samego autora?

3. W zapowiedziach Fabryki Słów widnieje książka Bogowie pustyni Michała Gołkowskiego. Jest to kontynuacja innej powieści tego autora. Prosimy podać tytuł.

 

Powodzenia

W Samo Południe CCCXLIX - ogłoszenie wyników

Oto wyniki konkursu, w którym do wygrania były dwa egzemplarze powieści Anny Klejzerowicz List z powstania, przekazane nam przez wydawnictwo Replika. Wystarczyło prawidłowo odpowiedzieć na trzy nasze pytania, aby wziąć udział w losowaniu nagród.

 

Odpowiedzi:

1. Emil Żądło. Były policjant.

2. Hanna Greń. "Popielate laleczki", "Cynamonowe dziewczyny".

3. Wydanie Specjalne Zima 2014, Wydanie Specjalne Zima 2016-2017.

 

Nagrody otrzymują: Malwina Staszak i Mateusz Wąsik.

 

Gratulujemy

Mail na który należy przesłać swoje adresy: odpowiedz@szortal.com

W Samo Południe CCCL

Nagroda w dzisiejszym konkursie jest wyjątkowo bluźniercza. Nic dziwnego, skoro za jej publikację odpowiada wydawnictwo Dom Horroru. Egzemplarz powieści Blasfemia autorstwa Ryana Hardinga wygra osoba wylosowana spośród uczestników konkursu, którzy prawidłowo odpowiedzą na zadane przez nas pytania. Oraz, rzecz oczywista, uczynią to zgodnie z naszym konkursowym regulaminem.

 

1. Prosimy podać tytuł opowiadania Ryana Hardinga w drugim tomie z serii "Gorefikacje", antologii horroru ekstremalnego.

2. Jakie tajemnicze miejsce odnajduje Zygfryd Kurtz, bohater powieści "Głębia" Marka Świerczka?

3. Któremu nieżyjącemu autorowi grozy poświęcona zostanie jedna z dwóch zapowiadanych w bieżącym roku przez wydawnictwo Dom Horroru antologii grozy?

 

Powodzenia

Strony